Menu

Jejich příběh

1. série - Co se škádlívá ...

Když se na obrazovkách objevil Dawsonův svět, dali tvůrci najevo, o čem to vlastně je. O fajn klukovi Dawsonovi a jeho kamarádce Joey, kteří si uvědomili, že se jim bouří hormony, tudíž spolu nemohou spát v posteli jako dřív. Paceyho Joey v 1.sérii z duše nenávidí a jejich dialogy se omezují na vzájemné špičkování. Na scénu přichází také oslnivá kráska z New Yorku Jenn a je zaděláno na žárlivý konflikt ze strany Joey. Paceymu se podaří dát dohromady se svojí starší učitelkou, která ho patřičně "vyškolí" pro další dívky v následujících sériích. :)

Dawson je celou sérii natvrdlý a nevidí, že je do něj Joey zamilovaná. Co se týče Pjo vztahu, ten se projeví pouze v jedné epizodě, kdy spolu Joey a Pacey stráví den. Pacey pozoruje Joey při převlékání a pak se jí pokusí políbit. Joey ho samozřejmě odstrčí kvůli Dawsonovi. Na konci nečekaně Dawson prozře a Joey políbí. Dá se říci, že v 1. sérii by mě ani ve snu nenapadlo, že by se Joey mohla někdy dát s Paceym dohromady. :)

2. série - Joey sama sebe hledající a Pacey Andie milující

2. série se nesla v duchu zmateného Djo vztahu, takže na nějaký Pjo vztah nebyl čas. :) Dawson začal konečně chodit s Joey, jenže pak se rozešli s tím, že Joey chtěla "najít sama sebe" . Částečně se nalezla s Jackem, ze kterého se ale nakonec vyklubal homosexuál. Pacey nalezl svojí druhou velkou lásku v Jackově sestře Andie. V této sérii se Pacey projevil jako muž se srdcem na pravém místě, když zjistil, že Andie i její matka mají psychické problémy.

Joey se opět dala dohromady s Dawsonem. Andie své problémy nezvládla (její představitelka Meredith Monroe předvedla úctyhodný herecký výkon) a musela odjet do léčebny. V této sérii se také poprvé ukázalo, že DJo vztah rovná se přitahování pohrom. Dawson se chtěl zachovat čestně a zachránit Joey před jejím otcem, který obchodoval s drogami. Joey musela svého otce udat a Dawsonovi oznámila, že už ho nechce nikdy znát.

3. série - Pravá láska

Ve 3. sérii se objevila blonďatá siréna, sestra Jenn, Eva. Sváděla mravného Dawsona k šíleným činům a Joey to pochopila tak, že Dawson stojí o sexy dračice a rozhodla se tak i zachovat. Dawson její exhibici bez trička odmítl a Joey se ke své nelibosti vyplakala na Paceyho rameni. Pacey pronesl větu, kterou odstartovala Pjo sérii: "Kdo ví, Potterová, třeba se z nás stanou kamarádi." Pak se Pacey rozešel s Andie, protože nedokázal unést, že v léčebně měla někoho jiného.

Jelikož už bylo dost zmateného Djo vztahu, rozhodli se tvůrci vyzkoušet něco jiného. Nejdřív zkoušeli dát dohromady Paceyho a Jenn - a podařilo se jim vytvořit snad nejodpornější pár celého DC. Pjo vztah se poprvé projevil v epizodě Čtyři do tanga. Ne příliš tanečně nadaný Pacey musel s Joey na hodiny tance. To, že tanec nikdy nelže, byla další památná hláška Pjo rodícího se vztahu. Joey navíc nachytala Paceyho, jak se líbá s Jenn a její výraz vypovídal za vše. : a protože byla Jenn vždy ta nejchápavější, rozešla se s Paceym a naznačila mu, že Joey jaksi nereagovala přiměřeně.

Drobné náznaky se postupně objevovaly až do epizody Víkend na venkově, kdy Pacey pozoroval spící Joey v záři plamenů z krbu. Většinou se říká, že pokud někoho milujete, díváte se na něj když spí. :)

Joey si Paceyho citů nevšímala, on jí to naopak nebyl schopen říci, a Joey se dokonce k jeho zoufalství začala sbližovat s jakýmsi dalším "řízkem", za kterým se vydala až do jiného města. :)

Jenže pohořela na fenoménu "spřízněné duše." a zavolala Paceymu, aby pro ní přijel. Pacey to velmi rád udělal, odpustil si řeči typu "já ti to říkal" a když Joey prohlásila, že je jeden z mála, který jí dobře zná, Pacey si to vyložil po svém.

Rychle ji vyhnal z auta a nečekaně políbil. Joey se však vytočila, protože to pokládala za další Paceyho sexuální bujení. Navíc mezi nimi stál Dawson. Joey byla zmatená, nakonec však svým citům podlehla.

Pak ale přišla jedna z nejlepších epizod 3. série - Nejdelší den. Pacey a Joey se od sebe nemohli odtrhnout a tajně se líbali, kde se dalo. Vypozorovala to Jenn a omylem se podřekla před Dawsonem. Ten nachytal zamilovaný pár přímo pod svým oknem, stejně jako Andie, která stále doufala, že se k ní Pacey vrátí. Dawson dal nakonec Joey na vybranou: Buď on, nebo Pacey. Joey si tedy vybrala…Dawsona.

Dawson vzal Joey na milost, na rozdíl od Paceyho. Dawson a Pacey si dali do nosu a málem se přizabili při závodech lodí. Dawson nakonec pozval Joey na večírek, který sám uspořádal a Pacey pozval Andie.

Už během plesu bylo jasné, že tyhle páry k sobě nepatří. Joey se rozhodla, že se pokusí vše napravit a vyzvala Paceyho k tanci. Dawsonovi nepomohly ani diamantové náušnice, které Joey půjčil, Pacey to vyhrál další Pjo hláškou: "Pamatuji si všechno." Bohužel ne na dlouho. Joey nechtěla ztratit přítele a poražený Pacey se rozhodl odplout na své lodi "Pravá láska" z Capeside.

Když se Joey rozplakala na svatbě Dawsonových rodičů, konečně se Dawson probral a dal Joey svobodu.

A tak Joey opustila Capeside spolu se svou pravou láskou na Pravé lásce.

4. série: Deset, má lásko…

Pacey a Joey se vrátili domů a jestli Djo fanoušci doufali, že se rozejdou, doufali marně. : Sice se mohli radovat nad občasnými Pjo hádkami, protože tvůrci původně zamýšleli, že se rozejdou. Naštěstí se tak nestalo. Ovšem duch spřízněných duší se vznášel celou 4. sérií. Taky si Joey dělala starosti o svou budoucnost - chtěla studovat v Bostonu, ale zároveň měla strach, že už nebude moci být s Paceym. Tak se v jedné epizodě půvabně opila a Pacey ji ujistil, že kam půjde ona, půjde i on. Taky tu visela otázka sexu. Pacey toužil po Joey, ta však jako obvykle nevěděla coby. Mezitím se Dawson a Pacey opatrně sbližovali a Dawson se zakoukal do Paceyho sestry Gretchen. Joey začala žárlit a Pacey se cítil dotčený.

Jenže pak přišla Zimní pohádka. Za okny sněžilo a Joey a Pacey se poprvé milovali. Ačkoliv probuzení bylo trochu zaražené, Joey přišla sexu na chuť a v následujícíh epizodách vytrvale s Paceym hledali, kde by na "to" skočili. :) Dawsonovi však o svém prvním sexu neřekla, a když se to dozvěděl " z druhé ruky", rozhodl se, že i on to musí s Gretchen mít. Nevyšlo to a Dawson byl odsouzen k tomu, být posledním panicem v ročníku. :)

Joey naopak prožila den ve strachu, že je těhotná.

Pak začal Pjo vztah pomalu umírat. Pacey už nevydržel hrát druhé housle "spřízněným duším" a na maturitním večírku udělal Joey scénu.

Oba však na sobě byli závislí a odmítali si připustit, že jejich vztah končí. Paceyho však nepustili k maturitě a Joey se za finanční pomoci Dawsona dostala na vysněnou vysokou školu. Pacey pochopil, že už ho Joey nepotřebuje a následoval nejklidnější rozchod v celém Dawsonově světě….s otevřenými vrátky. :)

5. série - Kde nic, tu nic. :)

Trojúhelník definitivně skončil a už v první epizodě 5. série nám to tvůrci dali jasně najevo. Navíc se s tím vypořádali dost podivně, protože z nich udělali tak dobré přátele, že na sebe vůbec nežárlili. Paceymu vkročila do života další "šílená" dívka - Joeyina spolubydlící Andrey. Joey během páté série vystřídala pár podivných chlápků od jejího učitele počínaje a Dawsonem konče. :) 5. série byla po druhé sérii tou nejslabší, co se týče Pjo vztahu a celého seriálu. Djo si přišli na své až v závěru, ale stejně jim to bylo (jako obvykle) málo platné. :)

BTW: Za zmínku však stojí vystřižená scéna z 10. epizody. Stáhnout si ji můžete zde (zip 7,4MB)

6. série - Trosečníci

Tato série byla poslední a Djo a Pjo fanouškům bylo jasné, že teď se rozhodne. Djers patřily úvodní epizody, kdy se konečně Dawson a Joey spolu vyspali. Jenže se opět potvrdilo, že když jsou spolu, tak to jaksi nefunguje a rozešli se ve zlém. Pjo přátelství fungovalo až do epizody Clean and Sorber. Joey se opět svým neopakovatelným způsobem opila a s klidem Paceymu oznámila, že na ni stále nezapomněl. Nakonec odpadla a Pacey jí odnesl do postele. Tam jí tiše potvrdil, co řekla: Nikdy jsem nezapomněl… Joey se v somnambulním stavu zvedla a políbila ho. Pjers zaplakali radostí a už čekali na další díl, o kterém spoilery říkaly, že by měl ukázat, koho si nakonec Joey vybere.

Epizoda Trosečníci, kdy Pacey a Joey uvíznou v K-Marktu je považována za PJo vrchol. Mě to tak bohužel nepřipadá, takže kromě scény, kdy se Joey přitulí k Paceymu, mě žádná nevynesla do "Pjo nebe". Nicméně to byl zajímavý posun k finále, ale jen těžko se dalo poznat, s kým tedy Joey skončí.

Brzy na to Joey absolvovala díl jako Paceyho sekretářka. Velice úchvatný díl, při němž už Joey konečně začala žárlit a sexuální Pjo napětí vyvrcholilo ve zběsilém líbání a válení se po gauči. (škoda, že tam vlezl ten "kazišuk"…pardon :D) Všechno vypadalo dobře, ale objevil se Joeyin bývalý kluk Eddie a Joey poslala Paceyho k vodě. Ten si s ní naposledy zatančil a pak hrdě odešel.

Vypadalo to, že Pjo romance je u konce. Pak přišlo finále…"NAŠE FINÁLE"! :) Sice nás tvůrci chvilku dusili a namluvili nám, že původně chtěli Djo konec, ale pak konečně Joey zjistila, s kým chtěla vždycky být. S Dawsonem si řekla své "navždy" a následoval střih na Dawsonův seriál Zátoka… Tam se odehrál "DJo" happyend, ale vedle divačky Joey seděl….Pacey! The end, ende, koniec…We are the champions, my friend!!!!! :)


© 2005 Padmé
Design: Darth Annaud